Ministranti Plzeň - Bory

Oficiální stránky ministrantů a akolytů farnosti Plzeň - Bory

Anketa

Ministruješ?

Ano, často (499)
 

Ano, v neděli (575)
 

Nic pro mě (496)
 

Kalendář

Sv. Gabriel Possenti

Sv. Gabriel, vlastním jménem Francesco Possenti, se narodil 1.3. 1839 v Assisi. Žil běžným světským životem, byl oblíbený pro svou milou a živou povahu a svým výzorem okouzlil mnoho dívek. Nejednou chodil i se dvěmi najednou. :)

Jednoho dne však těžce onemocněl a byl připoután na lůžko. Slíbil, že když se uzdraví, vstoupí do kláštera. Uzdravil se a začal se zajímat o jezuity. Stále ale odkládal vstup do noviciátu až nevstoupil. Zanedlouho opět onemocněl a slib obnovil. Tentokrát, ale vážně vstoupil do pasionistického kláštera. Vybral si jméno Gabriel od Panny Marie Bolestné.

Díky Matce Boží, kterou upřímě ctil a miloval, se velice zamiloval do Jejího Syna a v krátkém čase dospěl k velké dokonalosti:). Ke čtyřem pasionistickým slibům si přidal ještě jeden: rozšiřovat úctu k Matce Bolestné. Podle legendy, když o Ní mluvil, jakoby hořel. Začal studovat teologii, vyučoval děti katechismus a pomáhal chudým. Přijal nižší svěcení, ale onemocněl tuberkulózou. Zemřel 27. 2. 1862. Jeho poslední slova byla adresovaná Panně Marii: "Matko moje, pojď rychle!"

 
Ministrare per Mariam!